• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Mistrzowie Kung-fu Shaolin w Polsce

Szkoła sztuk walki Tygyrysy Shaolin Kung-fu - Shaolin Temple YanTi Poland 波蘭釋延提少林寺 znajduje się pod nadzorem Shifu Shi YanTi 释延提 mnicha-wojownika z legendarnego klasztoru Shaolin (Henan, Chiny). Treningi są prowadzone we Wrocławiu i Poznaniu przez Shifu Shi HengZhi 释恒植 (35° pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin).

Zdjęcie mnicha Shi YanTi z klasztoru Shaolin

Shifu Shi YanTi 释延提

Mistrz Shi YanTi urodził się w Henan, centralnej prowincji Chin, gdzie znajduje się legendarny klasztor Shaolin. Jest on 34° pokoleniem mnichów-wojowników klasztoru Shaolin i bezpośrednim uczniem obecnego opata klasztoru, Shi Yong Xin.
Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 17 lat, Shifu udał się do klasztoru Shaolin, gdzie zostały ocenione jego zdolności do kung fu, żeby podjąć decyzję o jego przyjęciu lub nie do tego klasztoru. Ostatecznie YanTi został przyjęty i wszedł do grona mnichów-wojowników Shaolin.

W 2007 YanTi po latach nauki i przestrzegania 250 zasad Buddyzmu, został nominowany bhikkhu, czyli w pełni wyświęconym mnichem buddyjskim.
W 2009 YanTi otrzymał dofinansowanie z rządu chińskiego, aby studiować w „Buddhist College’’ w Singapurze. Za przyzwoleniem opata kontynuował przez dwa lata naukę buddyzmu, angielskiego, nauk społecznych i ścisłych w Singapurze.

Od 2013 Shifu podróżuje poza Chiny, aby nauczać Kung fu i szerzyć kulturę Shaolin na całym świecie. Organizował i nadal organizuje wydarzenia i seminaria w różnych częściach świata, takich jak Stany Zjednoczone, niektóre kraje Afryki, Indonezja, Włochy, Niemcy itp.
Od 2017 r. nadzoruje szkołę sztuk walki Shaolin w Polsce prowadzoną przez jego ucznia Shi HengZhi.
Jest autorem dwóch inspirujących książek „Enter the Buddhism” i „Qigong - The power of life” napisanych w języku angielskim.

Wywiad z mnichem Shaolin Shi YanTi


Każda osoba w swoim umyśle posiada dobre nasiona i złe nasiona. Te, którym da wodę, będą tymi, które urosną. Zawsze uśmiechać się do ludzi, to jest woda dla dobrych nasion!” (Shi YanTi).

Mnich YanTi z opatem Shi YongXinem z klasztoru Shaolin


Shifu Shi HengZhi 释恒植

Shifu Shi HengZhi (35° pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin), jest obecnie jedynym w Polsce posiadaczem czarnego pasa Shaolin ósmego Duan, według oficjalnego systemu klasyfikacji DuanPin klasztoru Shaolin (Chiny).

Absolwent filozofii i pasjonat kultury orientalnej, w wieku 17 lat rozpoczął naukę Kung-fu u mistrza Francesco Spampinato ze szkoły sztuk walki ASCAM.
Od 2018 r. certyfikowany przez włoskie stowarzyszenie ASI (Associazione Sportiva Italiana) jako instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu.
W 2017 r. mistrz Shi HengZhi założył w Polsce szkołę ''Tygrysy Shaolin Kung-fu'' pod nadzorem swojego mistrza Shi YanTi, mnicha-wojownika z klasztoru Shaolin.
W 2019 r. rozpoczął kursy Shaolin kung-fu, Qigong i Sanda we Wrocławiu. Dwa lata później rozpoczął kursy też w Poznaniu.

HengZhi
prowadzi seminaria w całej Polsce, aby szerzyć kulturę Shaolin i wiedzę o jej tysiącletnich tajemnicach wśród jak największej liczby osób, pozostając w ścisłym kontakcie z klasztorem w Chinach.
Od 2023 r. szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu jest jedynym przedstawicielem Polski w Shaolin European Association (SEA), europejskim stowarzyszeniu szkół sztuk walki oficjalnie uznawanym przez klasztor Shaolin w Chinach.

- Czarny pas pierwszy Duan, tradycyjne Wushu Kung-fu (ASI).

- Certyfikowany instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu (ASI).

- Czarny pas ósmego Duan, klasztor Shaolin DuanPin.

Słaby umysł ma w konsekwencji słabe ciało, tak jak słabe ciało ma w konsekwencji słaby umysł. Poprawiaj z takim samym wysiłkiem swoją siłę mentalną i fizyczną. Codziennie przesuwaj swoje mentalne i fizyczne granice jeszcze dalej” (Shi HengZhi).

 

Zdjęcie mistrza Shi HengZhi z szkoły Shaolin Polska

Zapisz się na nasze treningi Shaolin Kung-fu: Wrocław - Poznań

Mnich Shi YanTi z mistrzem Shi HengZhi
 

Shi HengZhi z opatem klasztoru Shaolin Shi YongXinem


Certyfikat najwyższego poziomu kung-fu uzyskany od Mistrza HengZhi

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Polityka prywatności ROZUMIEM