• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Mistrzowie Kung-fu Shaolin w Polsce

Szkoła sztuk walki Tygyrysy Shaolin Kung-fu - Shaolin Temple YanTi Poland znajduje się pod nadzorem Shifu Shi YanTi 释延提 prawdziwego mnicha-wojownika rodem z legendarnego klasztoru Shaolin (Henan, Chiny). Treningi są prowadzone we Wrocławiu i Poznaniu przez Shifu Shi HengZhi 释恒植 (35° pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin).

Shifu Shi YanTi 释延提

Shifu Shi YanTi urodził się w 1984 roku w centralnej prowincji Chin (Henan), gdzie znajduje się Świątynia Shaolin. Jest on chińskim mnichem-wojownikiem 34° pokolenie z klasztoru Shaolin, bezpośrednim uczniem opata Shi Yong Xin.
Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 17 lat, YanTi udał się do klasztoru Shaolin, gdzie zostały ocenione jego zdolności do kung fu, żeby podjąć decyzję o jego przyjęciu lub nie do tego klasztoru. Ostatecznie Yan ti został przyjęty i wszedł do grona mnichów-wojowników Shaolin.
W 2007 YanTi po latach nauki pod nadzorem swojego Mistrza, opata Shi Yong Xin i przestrzegania 250 zasad Buddyzmu, został nominowany bhikkhu, czyli w pełni wyświęconym mnichem buddyjskim.
W 2009 YanTi otrzymał dofinansowanie z rządu chińskiego, aby studiować w „Buddhist College’’ w Singapurze. Za przyzwoleniem opata kontynuował przez dwa lata naukę buddyzmu, angielskiego, nauk społecznych i ścisłych w Singapurze. Od 2013 YanTi zaczął podróżować poza granicami Chin, aby nauczać Kung Fu i rozprzestrzeniać kulturę Shaolin na całym świecie. Występował przed urzędnikami rządowymi w Rosji, Indonezji, Etiopii, Rwandzie, Malawi, w USA i w swoim kraju. Wywiad z mnichem Shaolin Shi YanTi

Każda osoba w swoim umyśle posiada dobre nasiona i złe nasiona. Te, którym da wodę, będą tymi, które urosną. Zawsze uśmiechać się do ludzi, to jest woda dla dobrych nasion!” (Shi YanTi).Shifu Shi HengZhi 释恒植

Shifu Shi HengZhi (35° pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin), jest obecnie jedynym w Polsce posiadaczem szóstego czarnego pasa Duan, według oficjalnego systemu klasyfikacji Duanpin klasztoru Shaolin (Chiny).
Absolwent filozofii i pasjonat kultury orientalnej, rozpoczął swoją podróż w nauce Kung-fu w wieku 17 lat. Od 2018 roku certyfikowany przez włoskie stowarzyszenie ASI (Associazione Sportiva Italiana) jako instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu. Od 2018 roku HengZhi założył w Polsce szkołę Tygrysy Shaolin Kung-fu pod kierunkiem swojego mistrza Shi YanTi mnichem-wojownikiem z klasztoru Shaolin.
W 2019 roku rozpoczął kursy Shaolin kung-fu, Qigong i Sanda we Wrocławiu. Dwa lata później rozpoczął kursy też w Poznaniu. HengZhi prowadzi seminaria w całej Polsce, aby szerzyć kulturę Shaolin i wiedzę o jej tysiącletnich tajemnicach wśród jak największej liczby osób, pozostając w ścisłym kontakcie z klasztorem w Chinach. Od 2023 roku jest członkiem Shaolin European Association (SEA), europejskiego stowarzyszenia szkół Shaolin oficjalnie uznanego przez klasztor.

- Czarny pas pierwszy Duan, tradycyjne Wushu Kung-fu (ASI)

- Certyfikowany instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu (ASI)

- Czarny pas szósty Duan, klasztor Shaolin DuanPin

Słaby umysł ma w konsekwencji słabe ciało, tak jak słabe ciało ma w konsekwencji słaby umysł. Poprawiaj z takim samym wysiłkiem swoją siłę mentalną i fizyczną. Codziennie przesuwaj swoje mentalne i fizyczne granice jeszcze dalej” (Shi HengZhi).

 

 


 
Zapisz się na nasze treningi Shaolin Kung-fu: Wrocław - Poznań

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Polityka prywatności ROZUMIEM