• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Portret Shaolin Qigong i Medytacji

Qigong z klasztoru Shaolin to styl Qigong wywodzący się z 1500-letniej kultury w północnych Chinach, gdzie był praktykowany głównie dla zdrowia i rozwijania sprawności walki nawet w starszym wieku.

Qigong i medytacja

Czym właściwie jest Qigong?

Qigong (pinyin: Qì Gōng, 气功) jest ogólnym terminem opisującym praktykę, sztukę lub ćwiczenie związane z Qi, a Qi jest ogólnym słowem opisującym oddech i energię. Qigong jest zestawem ćwiczeń zdrowotnych starożytnych Chin.
Praktyka Qigong jest zarówno psychiczna, jak i fizyczna. Jest to praktyka mentalna, ponieważ dotyczy świadomości Qi w ciele i poza nim oraz jest to praktyka fizyczna, ponieważ polega na optymalizacji ciała pod kątem warunków otoczenia.

Jakie korzyści odniesie nauka Qigong?

Dzięki regularnej praktyce Qigong będziesz w stanie zrozumieć i nauczyć się zarządzać poziomem energii, aby umożliwić swojemu ciału optymalne funkcjonowanie. Rozwiniesz także umiejętności radzenia sobie ze stresem i lękiem. Ogólnie rzecz biorąc, zyskasz na lepszym zdrowiu!
Dzięki regularnej praktyce qigong można nauczyć się lepiej oddychać; relaksować; łagodzić stres i niepokój; zwiększyć swoją energię; aktywnie zapobiegać chorobom; ustabilizować ciśnienie krwi oraz zrozumieć istotę prowadzenia zdrowego stylu życia. To doskonałe uzupełnienie dla osób trenujących sztuki walki i sportowców.

A jakie korzyści przynosi medytacja?

Korzyści z medytacji dla zdrowia psychicznego obejmują poprawę skupienia i koncentracji, samoświadomość i zwiększone poczucie własnej wartości, niższy poziom stresu czy rozwijanie życzliwości wobec otoczenia. Medytacja ma również korzystny wpływ na zdrowie fizyczne, ponieważ poprawia tolerancję na ból i pomaga w walce z uzależnieniem od różnych substancji.

Zapisz się już teraz na nasze kursy Qigong i Medytacji

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM