• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Mistrzowie Kung-fu Shaolin w Polsce

Szkoła sztuk walki Shaolin Temple YanTi Poland - Tygyrysy Shaolin Kung-fu znajduje się pod nadzorem i przewodnictwem Shifu Shi YanTi 释延提 prawdziwego mnicha-wojownika rodem z legendarnego klasztoru Shaolin (Henan, Chiny). Treningi są prowadzone przez Shifu Shi HengZhi 释恒植 (35° pokolenie wojowników uczniów z klasztoru Shaolin).

Shifu Shi YanTi 释延提

Shifu Shi YanTi urodził się w 1984 roku w centralnej prowincji Chin (Henan), gdzie znajduje się Świątynia Shaolin. Jest on chińskim mnichem-wojownikiem 34° pokolenie z klasztoru Shaolin, bezpośrednim uczniem opata Shi Yong Xin.
Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 17 lat, YanTi udał się do klasztoru Shaolin, gdzie zostały ocenione jego zdolności do kung fu, żeby podjąć decyzję o jego przyjęciu lub nie do tego klasztoru. Ostatecznie Yan ti został przyjęty i wszedł do grona mnichów-wojowników Shaolin.
W 2007 YanTi po latach nauki pod nadzorem swojego Mistrza, opata Shi Yong Xin i przestrzegania 250 zasad Buddyzmu, został nominowany bhikkhu, czyli w pełni wyświęconym mnichem buddyjskim.
W 2009 YanTi otrzymał dofinansowanie z rządu chińskiego, aby studiować w „Buddhist College’’ w Singapurze. Za przyzwoleniem opata kontynuował przez dwa lata naukę buddyzmu, angielskiego, nauk społecznych i ścisłych w Singapurze. Od 2013 YanTi zaczął podróżować poza granicami Chin, aby nauczać Kung Fu i rozprzestrzeniać kulturę Shaolin na całym świecie. Występował przed urzędnikami rządowymi w Rosji, Indonezji, Etiopii, Rwandzie, Malawi, w USA i w swoim kraju. Wywiad z mnichem Shaolin Shi YanTi [WIDEO]
Każda osoba w swoim umyśle posiada dobre nasiona i złe nasiona. Te, którym da wodę, będą tymi, które urosną. Zawsze uśmiechać się do ludzi, to jest woda dla dobrych nasion!” (Shi YanTi).Shifu Shi HengZhi 释恒植

Shifu Shi HengZhi (35° pokolenie wojowników uczniów z Klasztoru Shaolin), posiadający czarny pas IV duan zgodnie z oficjalnym systemem rankingowym Duanpina z klasztoru Shaolin (Chiny).
Pasjonat kultury orientalnej, po raz pierwszy poświęcił się Kung-fu w wieku 17 lat. Od 2017 roku certyfikowany instruktor stylu Shaolin Kung-fu.
Od 2018 roku HengZhi założył w Polsce szkołę Kung-fu pod kierunkiem swojego mistrza Shi YanTi mnichem-wojownikiem z klasztoru; Shifu YanTi zajmuje się również nadzorowaniem nauczania Shaolin uczniów ze szkoły Tygrysy Shaolin Kung-fu, jako dyscypliny sportowej, kulturowej i medytacyjnej. Od 2019 kieruje szkołą Shaolin Kung-fu i Qigong we Wrocławiu i Poznaniu.


 


 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Polityka prywatności ROZUMIEM