• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Korzyści Kung-fu Shaolin dla Dorosłych

Trening Shaolin świetnie wpływa zarówno na ciało jak i ducha. W efekcie wzmocnieniu ulega kondycja fizyczna podobnie jak elastyczność oraz koordynacja całego ciała.


Odmłodzenie organizmu i przypływ sił witalnych

System ćwiczen kung fu pozostaje w bliskim związku z Tai-chi i Qigong. Wszystkie trzy są oparte na tej samej zasadzie rozwijania i doskonalenia energii życiowej chi. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ większość sportów pozbawia nas sił witalnych wraz z upływem czasu, podczas gdy kung-fu uczy nas jak odnawiać zasoby energii co sprawia, że kiedy osiągamy dojrzały wiek wciąż towarzyszy nam wigor i krzepa, a co więcej możliwości fizyczne jak i psychiczne znacznie młodszej osoby.

Poprawa sprawności fizycznej

Kung-fu jest bardziej wyczerpujące niż tai-chi czy qigong dlatego też wywiera większy wpływ na układ sercowo-naczyniowy.
Należy poświęcić więcej energii fizycznej aby wyprowadzić kopnięcie, uderzenie czy wykonać układ ruchów stanowiących istotę treningu Shaolin kung-fu. W efekcie wzmocnieniu ulega kondycja fizyczna podobnie jak elastyczność oraz koordynacja całego ciała.

Możliwość samoobrony

Istotą Kung-fu podobnie jak innych sztuk walki jest samoobrona. Aczkolwiek uczniowie kung fu są nauczani, że unikanie walki jest najlepszą metodą samoobrony. Świadomość, że możesz się obronić daje ci wielką pewność siebie.
Niektórzy mistrzów Kung-fu zachęcają swoich wychowanków do zastosowania technik samoobrony w sytuacjach kiedy samoobrona umysłowa może okazać się istotna np. podczas egzaminu lub rozmowy o pracę.

Zapisz się już teraz na nasze kursy Shaolin Kung-fu

Lepszy nastrój

Uczestnictwo w regularnych treningach jest świetnym sposobem na poprawienie nastroju. Endorfiny, które są wydzielane do krwioobiegu mogą wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie nawet przez cztery godziny po treningu.
W efekcie udział w zajęciach sztuk walki jest nie tylko dobrym sposobem na pozbycie się uczucia niepokoju czy frustracji, ale dosłownie może nas uczynić szczęśliwszymi.

Wzmocnienie i rozbudowa mięśni

Trening Shaolin daje możliwość podniesienia masy mięśniowej w naszym organizmie. Wraz z jej wzrostem dochodzi do podwyższenia metabolizmu spoczynkowego czyli ilości spalanych kalorii w ciągu dnia, co zapobiega nadwadze i sprzyja chudnięciu.

Nauka kung-fu pociąga ze sobą niezliczoną ilość korzyści. Wszystko co musisz zrobić to po prostu zacząć!

Zapisz się już teraz na nasze kursy Shaolin Kung-fu


Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM